Logo

Współpraca: reklama.olkusz.pl
Copyright © Pracownia Makiet Silva 2013
25 Kwi

Stawiamy Wzgórze Wawelskie – fotoreportaż z montażu największej makiety w Ogrodzieńcu

Trwające od ponad roku prace modelarskie nad makietą Wzgórza Wawelskiego są już na ukończeniu. Przed nami ostatni etap - montaż w Parku Miniatur w Ogrodzieńcu. Powierzchnia ekspozycji zajmie ponad 90 metrów kwadratowych i tym samym będzie największą makietą w tym parku miniatur. Zapraszamy na fotoreportaż z montażu.
Budowa makiety architektonicznej
21 Kwi

Jak tworzy się rekonstrukcję obiektu architektonicznego w postaci makiety

Tak wygląda gotowa makieta wyeksponowana w parku miniatur. Budzi zachwyt dbałością o szczegóły. Podróżnicy i pasjonaci architektury są pod wrażeniem zgodności z pierwowzorem. To efekt końcowy całego procesu, pod którym kryje się ogrom pracy. Nie tylko głównego wykonawcy makiety, lecz również sprawnej współpracy z konserwatorem. O tym jak powstaje makieta.
Makieta Bazyliki w Loreto
19 Kwi

Najpięknieksze świątynie świata bez opuszczania granic kraju

Dzięki rekonstrukcjom w postaci miniatur możemy zobaczyć najbardziej znane i jedne z najpiękniejszych obiektów sakralnych świata, takich jak np. Bazylika Narodzenia Pańskiego w Betlejem nie wyjeżdząjąc z Polski. Zebrane są one w częstochowskim Parku Miniatur Sakralnych "Złota Góra", gdzie zobaczymy również miniatury wykonane przez pracownię Silva:
Model osiedla mieszkalnego jako przykład tzw. makiety małej
01 Mar

Makieta makiecie nierówna, czyli słów kilka o różnych rodzajach makiet

Makieta przeznaczona do ekspozycji na zewnątrz budowana jest w nieco większej skali (najczęściej 1:25) niż tzw. makieta mała, czyli miniatury jakie spotykamy na przykład w biurach nieruchomości.  Do budowy makiet zewnętrznych (przeznaczonych najczęściej do parków miniatur) używa się również innych materiałów, takich, które uczynią je odporne na warunki atmosferyczne.
Makieta Zamku Smoleń w Parku Miniatur w Ogrodzieńcu
11 Lut

Makieta Zamku Smoleń – okazja by zobaczyć więcej niż tylko ruiny

Ruiny Zamku Smoleń wzruszają swoim niepowtarzalnym urokiem. Podróżnicy-pasjonaci tym bardziej doceniają fakt możliwości zobaczenia Zamku w pełnej okazałości w formie miniatury, która umieszczona została w pobliskim Parku Miniatur, w Ogrodzieńcu.
Makieta Pałacu Carskiego w Białowieży
27 Sty

Pierwsza w Polsce próba rekonstrukcji Pałacu Carskiego

Makieta Pałacu Carskiego z Białowieży wykonana przez pracownię miniatur Silva była pierwszą w Polsce próbą rekonstrukcji tego zabytku w formie makiety. Od maja 2012 makietę można oglądać w Parku Miniatur Zabytków Podlasia w Hajnówce.